Harmonogram dotacji dla przedsiębiorców na 2023 r. LUBELSKIE

W związku z uruchomieniem nowego programu regionalnego na lata 2021-2027 w 2023 r. lubelskie firmy będą mogły skorzystać z bardzo szerokiego zakresu wsparcia.

 

Harmonogram dotacji dla przedsiębiorców na 2023 r.

 

Projekty badawczo-wdrożeniowe - projekty polegające na opracowaniu innowacji. Dla MŚP i dużych przedsiębiorstw współpracujących z MŚP. MŚP będą mogły dodatkowo ująć w projekcie wdrożenie wyników prac B+R do działalności gospodarczej (komponent inwestycyjny). Od 28 kwietnia do 12 czerwca 2023 r.

 

Cyfryzacja lubelskich MŚP - projekty dotyczące transformacji cyfrowej MŚP. Inwestycje w specjalistyczne oprogramowanie i technologie informacyjno-komunikacyjne. Dla MŚP. Maj - czerwiec 2023 r.

 

Lubelskie MŚP na rynkach zagranicznych - projekty dotyczące udziału MŚP w międzynarodowych targach, wystawach i misjach gospodarczych. Dla MŚP. 26 maja - 7 czerwca 2023 r.

 

Wsparcie infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach - projekty polegające na stworzeniu lub rozwoju zaplecza badawczo-rozwojowego (inwestycje w aparaturę, urządzenia laboratoryjne, zaawansowane oprogramowanie do badań etc.). Dla MŚP i dużych przedsiębiorstw współpracujących z MŚP. Czerwiec - sierpień 2023 r.

 

GOZ w przedsiębiorstwach - projekty dotyczące inwestycji przedsiębiorstw w technologie mające na celu m.in. zminimalizowanie zużycia surowców, ilości wytwarzanych odpadów produkcyjnych, emisji zanieczyszczeń. Dla MŚP i dużych przedsiębiorstw. Październik - listopad 2023 r.

 

Dla MŚP dostępne będą także preferencyjne pożyczki na projekty inwestycyjne.

 

--

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ POD biuro@kompass-consulting.pl